EKMEN, EMEKLİLERİN PROMOSYON RAKAMLARI YÜKSELTİLMELİ

RADYO YÜKSEL'de Yüksel Çiftçi'nin sunduğu "Gündem Özel" programına konuk olan, Batman Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen, bankaların emeklilere verdiği promosyon miktarının çok düşük olduğunu ifade etti.

 

EMEKLİLER İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

 

Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen Radyo Yüksel'de katıldığı programda, emekliler için mücadele ettiklerini ifade ederek, emeklilere avantaj sağlamak için girişim ve görüşmelerimizi kesintisiz sürdürüyoruz dedi. Başkan Ekmen açıklamasında " Emeklilerimiz için yaptığımız görüşmeler neticesinde, emeklilerimiz tüm özel hastanelerde % 25 indirimden faydalanabilecek. Ayrıca prostat ameliyatlarında % 50 indirimden faydalanabilecekler. Belediye ile yaptığımız görüşmeler sonrasında da, ülke genelinde toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanma yaşı 65 iken., Batman'da yaş sınırını 60'a indirdik. 60 yaşını dolduran herkes belediyenin toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilecek" dedi.

 

PROMOSYON ÜCRETLERİ ARTIRILMALI

 

 Başkan Hüseyin Ekmen "Promosyon, emeklilerimiz için üç yıl önce SGK ve Bankalar ile belirlenen protokol ile aylık seviyelerine göre 1000 TL’ye kadar aylık alan emeklilerimize 300 TL, 1001-2000 TL arasında aylık alan emeklilerimize 375 TL, 2000 TL üzerinde aylık alan emeklilerimize ise 450 TL promosyon üç yıl süre ile ödenmiştir.

 

Türkiye Emekliler Derneği’nin mücadelesiyle elde edilen bu tutarlar bir ilk olduğundan bir kazanım olarak değerlendirilmelidir. Bankaların yüksek karlarına rağmen, emeklilerimize ödenen promosyonları yetersiz buluyoruz ve yeni dönemde üç yıl için en az bir maaş olması için Genel Merkezimiz ile birlikte mücadele veriyoruz."

 

KOMİSYONDA EMEKLİLER DERNEĞİ OLMALI

Ekmen, daha sonra açıklamalarını şöyle devam etti. "2020 Mart Ayında yürürlüğe girmesi gereken yeni promosyonların tespitinde bir Komisyon kurulmalı ve bu komisyonda Türkiye Emekliler Derneği de temsil edilmelidir. Emeklilerin temsilcisi olan Derneğimiz, adil bir kararın çıkması için girişimlerine başlamış ve yetkili makamlarla paylaşmıştır.

2020 yılının en önemli gündem maddesi olan emeklilerimize banka promosyonlarının belirlenmesinde, çalışanlara ödenen tutarlar ile bir eşitlik sağlanmalıdır. Promosyon konusunda, bugüne kadar emeklilerimizin alması gereken tutarlar ödenmemiş ve yeni dönemde üç yıl için bir maaş promosyon ödenmesi için talebimiz bulunmaktadır.

36 ay emekli maaşının karşılığında bir maaş promosyon çok görülmemelidir. Emeklisini mağdur eden hiçbir kararın yanında olmayız. Emek ve emeklilik birlikte değerlendirilmeli, promosyon konusunda ayrım yapılmadan, çalışanlara ve emeklilerimize eşit ve adil bir uygulama getirilmelidir.

Emeklilerimizi memnun edecek bir promosyon kararının alınmasını bekliyoruz. Sadaka olacak hiçbir promosyonu kabul etmiyoruz. SGK ve Hükümetimiz, bankaların üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmesi ve emeklilerimize hak ettikleri promosyonun verilmesi konusunda önderlik yapmalıdır. Genel Bütçeden çıkmayan bir promosyonun bankaların karlarının çok küçük bir kısmından karşılandığı gerçeğini herkesin görmesi ve emeklileri koruması gerekir" dedi.

 

Diğer Haberler

ELİTA SU ARITMA

Batman Elita Su Arıtma: Temiz Su İçin Kalite ve Hizmet Bir Arada devamı...

TUNÇ, RADYO YUKSEL'E KONUK OLDU

TUNÇ, RADYO YUKSEL'E KONUK OLDU devamı...

RTÜK BÖLGE TEMSİLCİLİĞİNDEN’DEN BATMAN RADYO VE TELEVİZYONLARINA ZİYARET

RTÜK BÖLGE TEMSİLCİLİĞİNDEN’DEN BATMAN RADYO VE TELEVİZYONLARINA ZİYARET devamı...

GEVHER KOYUN RADYO YÜKSEL'E KONUK OLDU

KESK MYK Üyesi ve KESK Genel Kadın Sekreteri Döne Gevher Koyun, RADYO YÜKSEL'de, Yüksel Çiftçi'nin sunduğu "Gündem Özel" devamı...

BAŞDENETÇİ “İDARECİLERİN SORGULANMASINI İSTEMEYİZ“

6 Ocak 2021 Çarşamba günü Saat. 11:00’de, Radyo Yüksel'de yayınlanan "Gündem Özel" programında, Mavi Dünya Mehmet'in Kon devamı...
İstek Hattı :
WHATSAP: 0542 552 72 99

REKLAM : 0545 234 72 72
Adres:
Meydan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 2000 İş Merkezi kat:4 No:402 Merkez/Batman
Telefon : WHATSAP: 0542 552 72 99

REKLAM : 0545 234 72 72
E-mail: [email protected] - [email protected]
İletişim